AFRO DANCE Z ALAINEM

PONIEDZIAŁEK 20:30-21:30

PIĄTEK 19:00-20:00
GRUPA OTWARTA

 

AFRO DANCE

To energetyczne zajęcia, na których naładujemy się dużą dawką pozytywnej energii, spalimy kalorie i nauczymy się technik tańca z różnych rejonów Afryki m.in.: Bikutsi, Ndombolo, Azonto, Coupé décalé i inne.
Bikutsi – tradycyjny styl muzyczny i taniec pochodzący z Kamerunu. Jego nazwa oznacza dosłownie „uderzmy ziemię”, co odnosi się do deptania stopami w tańcu w dość intensywnym tempie. Popularny na lokalnych imprezach towarzyskich.
Ndombolo – popularna obecnie odmiana szybkiego soukous – tańca i stylu muzycznego kształtującego się w Kongo, jako odpowiedź na kubańską rumbę, obecnie również pod wpływem muzyki karaibskiej. Dla tańca charakterystyczna jest szybka praca bioder.
Azonto – taniec i styl muzyczny powstały na ulicach Ghany. Obecnie bije rekordy popularności na imprezach tanecznych. Taniec ten jest szybki, radosny, energiczny, muzyka – ciepła i pozytywna.
Coupé décalé popularny styl współczesnej muzyki tanecznej pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej. Charakterystyczna dla niego jest dominująca sekcja rytmiczna i bas oraz motywy afrykańskie przy oszczędnych aranżacjach.

alain

ALAIN

Przygodę z tańcem rozpoczął w Kamerunie, będąc członkiem grupy tanecznej, z którą występował przez 4 lata. Taniec obecny był w jego życiu odkąd pamięta i zawsze daje mu dużą satysfakcję oraz pozwala naładować baterie.

W Polsce profesjonalne zajęcia afro prowadzi od 2009 roku w różnych szkołach tańca w Krakowie. Był instruktorem podczas dwóch edycji festiwalu Afrykamera w latach 2009 i 2010. W tym roku miał przyjemność prowadzić warsztaty podczas prestiżowego festiwalu „Kuduromania Winter Edition” I “ Kuduromania Summer Edition” w Warszawie, obok najlepszych tancerzy modern afro z różnych zakątków świata. Ponadto jest jednym z organizatorów warsztatów oraz cyklicznych imprez w rytmach afrobeat, pod szyldem Tropical Night w Krakowie. Z chęcią występuje także na różnych warsztatach oraz imprezach o tematyce afrykańskiej w całej Polsce, na które jest zapraszany. Jego style to, począwszy od tradycyjnych takich jak ndombolo, bikutsi, po bardziej nowoczesne i obecnie popularne jak azonto, coupé décalé oraz wiele innych.