HIP-HOP Z MIKOŁAJEM

CZWARTEK 19:30-20:30
GRUPA ZAAWANSOWANA


HIP-HOP

Taniec hip-hop należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów: old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i hip-hop freestyle. Korzysta on także z technik charakterystycznych dla lockingu, poppingu i funku. Taniec hip-hop stwarza okazję tańczącym do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości. Jest wykonywany najczęściej przy dźwiękach muzyki hip-hopowej.

mstrzyz_002

MIKOŁAJ STRZYŻ

Mikołaj tańczy już 14 lat, choreografem jestem od lat 6. Początkowo tanecznie zainteresowany modern’em, z czasem to hip-hop skradł jego serce dzięki show „American Best Dance”. Był finalistą 8 edycji YOU CAN DANCE po prostu tańcz w 2016 roku.

Szkolił się pod okiem wielu znanych tancerzy i choreografów takich jak : Maniek, Giacarlo Solinas, Kris , Paolo Aloise, Bam Martin, Ysabelle Capitule, NappyTabs, Anthony Lee, Lyle Beniga , Lando Wilkins. 
Występował na scenie z ONYXAMI w Katowicach 2018, legendami amerykańskiego Rapu oraz jako support przed DJ PREMIERE, legendą amerykańskiego Dj’ingu, Wrocław 2018.

Osiągnięcia:

– we Włoszech 3 lata pod rząd obronił tytułu w kategorii solo na ogólnopolskich zawodach
– wygrał 2 stypendia na Napoli HipHop Festiwal w 2012
– założył 2 zespoły: Raptors Crew i KLIKA, z którymi stanął nie raz na podium na ogólnopolskich zawodach.

Co ceni sobie najbardziej wśród tancerzy? Zaangażowanie na sali, ciężką pracę oraz cierpliwość!!