MODERN Z KASIĄ

WTOREK 17:00-18:00
ŚRODA 19:30-20:30
GRUPA PODSTAWOWA

MODERN

Modern oparty jest na przeciwnościach: wznoszeniu i opadaniu, przyspieszaniu i zwalnianiu, równowadze i upadku. Charakteryzuje się rytmiczną izolacją (wykonywanie niezależnych ruchów poszczególnych części ciała), dynamiką i energią oraz kontrastującymi z nimi miękkimi, długimi ruchami. Jego elementy często bazują na kontakcie tancerza z podłogą. Styl ten daje dużą swobodę, zarówno w procesie tworzenia, odczuwania, jak i w doborze muzyki. Choreografia może mieć charakter dynamiczny lub liryczny. Zajęcia te gwarantują dobrą zabawę i pozwalają na uwolnienie drzemiących w nas emocji.

12081001_10153896216279341_1804466395_n

KASIA KLESZCZ

Tancerka, instruktor tańca i choreograf.

Absolwentka Kulturoznawstwa Międzynarodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studentka Muzykologii. W 2010 roku uzyskała Stypendium Rządu Królestwa Danii i ukończyła Gerlev Physical Education & Sports Academy (kierunek – street dance). Absolwentka Oure Academy for Sport & Performance w Danii (kierunek – modern jazz).

Kasia jest specjalistą technik tanecznych począwszy od jazzu, modernu, a skończywszy na hip-hopie. Wraz z grupą „Klimat” działającą przy Klubie Sportowym Podwawelski zdobyła II miejsce na międzynarodowych zawodach tanecznych w kategorii Show Dance oraz z zespołem działającym w Krakowskiej Szkole Wena – I miejsce na Mistrzostwach Polski IDO w kategorii Hip Hop.

Miała okazje szkolić się u najlepszych choreografów w Polsce i za granicą w takich miejscach jak Pineapple Dance Studio w Londynie, Dancewoorks w Berlinie i Broadway Dance Center w Nowym Jorku.

W ostatnim czasie współpracowała z Filharmonią Narodową w Warszawie, z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz z Warszawską Operą Kameralną, występując u takich twórców jak: Agnieszka Smoczyńska, Wojciech Kościelniak, Jerzy Lach, Jarosław Staniek.