TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ANIĄ

CZWARTEK
17:30-18:30 CONTEMPORARY
GRUPA PODSTAWOWA

PIĄTEK
17:00-18:00 TANIEC WSPÓŁCZESNY
GRUPA OD PODSTAW

Zapraszamy również na AFRO JAZZ z Anią
PIĄTEK
18:00-19:00
GRUPA OTWARTA

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Taniec współczesny jest gatunkiem tańca scenicznego, który powstał w połowie XX wieku i od tego czasu stał się jednym z dominujących gatunków na całym świecie, o szczególnej popularności w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Chociaż początkowo bazował na tańcu klasycznym, z czasem czerpał i wchłaniał wiele elementów z innych styli tanecznych. Obecnie pod względem technicznym gatunek ten łączy kontrolowaną pracę nóg typową dla tańca klasycznego z silną pracą korpusu jako centrum ciała. Korzysta ze spięcia i rozluźnienia, pracy z podłogą, upadania i wstawania oraz improwizacji. Często spotykane są nieprzewidywalne zmiany rytmu, prędkości i kierunku działania. Znacząco czerpie z starszych kultur tanecznych m.in. afrykańskich, japońskich, a także folkloru europejskiego.

 

ania edycja

ANIA REICHERT

Tańczy od 4 roku życia. Swoją edukację rozpoczęła w 2000 roku w Zespole Baletowym Kanon, pod okiem Aiszy Hadyny. Przez 9 lat szkoliła się pod jej skrzydłami z techniki tańca klasycznego, co umożliwiło jej rozwój także w innych stylach tanecznych. W latach 2009-2010 miała okazję współpracować z Telewizja Polską przy licznych realizacjach telewizyjnych, programach i teledyskach. W latach 2010-2013 szkoliła się w nowoczesnych technikach tanecznych (hip hop, break dance, waacking) jak i szlifowała swój warsztat z tańca współczesnego. Brała udział w realizacji spektakli tanecznych dla dzieci w Raciborzu.

Od 2013 roku uczennica M. Myśliwiec i M. Zubkov’a w Krakowskiej Akademii Tańca L’art de La Danse, oraz tancerka Teatru Ludowego w Krakowie. We wrześniu 2014 wyjechała na miesięczne szkolenie
w Alvin Ailey Dance School w Nowym Jorku, gdzie pobierała lekcje i zgłębiała wiedzę z zakresu technik A. Vaganowej, M. Graham i L. Horton’a W 2015 roku dołączyła do grona zawodowych tancerzy, uzyskując dyplom Tancerza-Artysty ZASP – Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia
i Telewizji, z siedzibą w Warszawie.

Obecnie tancerka Teatru Ludowego w Krakowie, zespołu Open Minded Group oraz spektaklu „Homo religiosus” w chor. Karola Miękiny.