MODERN Z KASIĄ

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
1 września 2017

WTOREK 17:00-18:00
ŚRODA 19:30-20:30
GRUPA PODSTAWOWA

MODERN

Modern oparty jest na przeciwnościach: wznoszeniu i opadaniu, przyspieszaniu i zwalnianiu, równowadze i upadku. Charakteryzuje się rytmiczną izolacją (wykonywanie niezależnych ruchów poszczególnych części ciała), dynamiką i energią oraz kontrastującymi z nimi miękkimi, długimi ruchami. Jego elementy często bazują na kontakcie tancerza z podłogą. Styl ten daje dużą swobodę, zarówno w procesie tworzenia, odczuwania, jak i w doborze muzyki. Choreografia może mieć charakter dynamiczny lub liryczny. Zajęcia te gwarantują dobrą zabawę i pozwalają na uwolnienie drzemiących w nas emocji.

12081001_10153896216279341_1804466395_n

KASIA KLESZCZ

Tancerka, instruktor tańca i choreograf.

Absolwentka Kulturoznawstwa Międzynarodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studentka Muzykologii. W 2010 roku uzyskała Stypendium Rządu Królestwa Danii i ukończyła Gerlev Physical Education & Sports Academy (kierunek – street dance). Absolwentka Oure Academy for Sport & Performance w Danii (kierunek – modern jazz).

Kasia jest specjalistą technik tanecznych począwszy od jazzu, modernu, a skończywszy na hip-hopie. Wraz z grupą „Klimat” działającą przy Klubie Sportowym Podwawelski zdobyła II miejsce na międzynarodowych zawodach tanecznych w kategorii Show Dance oraz z zespołem działającym w Krakowskiej Szkole Wena – I miejsce na Mistrzostwach Polski IDO w kategorii Hip Hop.

Miała okazje szkolić się u najlepszych choreografów w Polsce i za granicą w takich miejscach jak Pineapple Dance Studio w Londynie, Dancewoorks w Berlinie i Broadway Dance Center w Nowym Jorku.

W ostatnim czasie współpracowała z Filharmonią Narodową w Warszawie, z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz z Warszawską Operą Kameralną, występując u takich twórców jak: Agnieszka Smoczyńska, Wojciech Kościelniak, Jerzy Lach, Jarosław Staniek.

JAZZ Z DOMINIKIEM

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
30 sierpnia 2017

PONIEDZIAŁEK
17:15-18:15 JAZZ – TECHNIKA I ROZCIĄGANIE
GRUPA OTWARTA

18:15-19:30 JAZZ – CHOREOGRAFIA
GRUPA ZAAWANSOWANA

WTOREK
21:00-22:00 STRETCHING
GRUPA OTWARTA

13909065_1086792658076710_2972060252973277877_o

DOMINIK OLECHOWSKI

Zaczął tańczyć w wieku 18 lat. Początkowo dla przyjemności, lecz bardzo szybko zabawa zamieniła się w pasję, która skierowała go na profesjonalną drogę taneczną. Szkolił się w teatrze tańca DF w Krakowie, Krakowskiej Akademii Tańca, później na Broadway Dance Centre w Nowym Jorku oraz w Master Ballet Academy w Phoenix, a także na wielu warsztatach w Polsce i za granicą.

Z teatrem tańca DF oraz Krakowska Akademią Tańca brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych. Współpracował z Teatrem Caro Dance, odegrał partie solistyczne w spektaklach „Poems of Love” oraz „Romeo i Julia. Razem z Master Ballet Academy wziął udział w baletowych spektaklach „Playing with Mozart” oraz „Dziadek do Orzechów”. Jako solista występował także w „Dziadku do orzechów”  zrealizowanym przez Fokine Ballet Company. Zwyciężył 6 edycję „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, zdobywając stypendium na Broadway Dance Centre w Nowym Yorku.

Obecnie występuje w spektaklu „Przemiany” w Teatrze Groteska w Krakowie, w choreografii Caroline Finn, a także w spektaklu „Homo religiosus” w choreografii Karola Miękiny.

TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ANIĄ

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
29 sierpnia 2017

CZWARTEK
17:30-18:30 CONTEMPORARY
GRUPA PODSTAWOWA

PIĄTEK
17:00-18:00 TANIEC WSPÓŁCZESNY
GRUPA OD PODSTAW

Zapraszamy również na AFRO JAZZ z Anią
PIĄTEK
18:00-19:00
GRUPA OTWARTA

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Taniec współczesny jest gatunkiem tańca scenicznego, który powstał w połowie XX wieku i od tego czasu stał się jednym z dominujących gatunków na całym świecie, o szczególnej popularności w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Chociaż początkowo bazował na tańcu klasycznym, z czasem czerpał i wchłaniał wiele elementów z innych styli tanecznych. Obecnie pod względem technicznym gatunek ten łączy kontrolowaną pracę nóg typową dla tańca klasycznego z silną pracą korpusu jako centrum ciała. Korzysta ze spięcia i rozluźnienia, pracy z podłogą, upadania i wstawania oraz improwizacji. Często spotykane są nieprzewidywalne zmiany rytmu, prędkości i kierunku działania. Znacząco czerpie z starszych kultur tanecznych m.in. afrykańskich, japońskich, a także folkloru europejskiego.

 

ania edycja

ANIA REICHERT

Tańczy od 4 roku życia. Swoją edukację rozpoczęła w 2000 roku w Zespole Baletowym Kanon, pod okiem Aiszy Hadyny. Przez 9 lat szkoliła się pod jej skrzydłami z techniki tańca klasycznego, co umożliwiło jej rozwój także w innych stylach tanecznych. W latach 2009-2010 miała okazję współpracować z Telewizja Polską przy licznych realizacjach telewizyjnych, programach i teledyskach. W latach 2010-2013 szkoliła się w nowoczesnych technikach tanecznych (hip hop, break dance, waacking) jak i szlifowała swój warsztat z tańca współczesnego. Brała udział w realizacji spektakli tanecznych dla dzieci w Raciborzu.

Od 2013 roku uczennica M. Myśliwiec i M. Zubkov’a w Krakowskiej Akademii Tańca L’art de La Danse, oraz tancerka Teatru Ludowego w Krakowie. We wrześniu 2014 wyjechała na miesięczne szkolenie
w Alvin Ailey Dance School w Nowym Jorku, gdzie pobierała lekcje i zgłębiała wiedzę z zakresu technik A. Vaganowej, M. Graham i L. Horton’a W 2015 roku dołączyła do grona zawodowych tancerzy, uzyskując dyplom Tancerza-Artysty ZASP – Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia
i Telewizji, z siedzibą w Warszawie.

Obecnie tancerka Teatru Ludowego w Krakowie, zespołu Open Minded Group oraz spektaklu „Homo religiosus” w chor. Karola Miękiny.

HIP HOP/COMMERCIAL Z KUBĄ

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
28 sierpnia 2017

CZWARTEK
18:30-19:30

GRUPA OTWARTA

image_6483441

KUBA DUDA

W młodzieńczych latach związany był z tańcem towarzyskim. Jako nastolatek wrócił do tańca i brał udział w wielu warsztatach teatralnych. Trzy lata należał do formacji tanecznej ESCAPE, która osiągała sukcesy na ogólnopolskich spotkaniach tanecznych. Od dwóch lat szkoli się w krakowskich szkołach tańca i u choreografów z Polski oraz zza granicy w dziedzinach hip-hop, new age i dancehall. Na swoim koncie ma udział w licznych projektach tanecznych, które można znaleźć w serwisach społecznościowych.

Jego motto brzmi „Rób to do czego zostałeś stworzony, musisz tylko zaufać sobie!”

 

AFRO DANCE Z ALAINEM

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
27 sierpnia 2017

PONIEDZIAŁEK 20:30-21:30

PIĄTEK 19:00-20:00
GRUPA OTWARTA

 

AFRO DANCE

To energetyczne zajęcia, na których naładujemy się dużą dawką pozytywnej energii, spalimy kalorie i nauczymy się technik tańca z różnych rejonów Afryki m.in.: Bikutsi, Ndombolo, Azonto, Coupé décalé i inne.
Bikutsi – tradycyjny styl muzyczny i taniec pochodzący z Kamerunu. Jego nazwa oznacza dosłownie „uderzmy ziemię”, co odnosi się do deptania stopami w tańcu w dość intensywnym tempie. Popularny na lokalnych imprezach towarzyskich.
Ndombolo – popularna obecnie odmiana szybkiego soukous – tańca i stylu muzycznego kształtującego się w Kongo, jako odpowiedź na kubańską rumbę, obecnie również pod wpływem muzyki karaibskiej. Dla tańca charakterystyczna jest szybka praca bioder.
Azonto – taniec i styl muzyczny powstały na ulicach Ghany. Obecnie bije rekordy popularności na imprezach tanecznych. Taniec ten jest szybki, radosny, energiczny, muzyka – ciepła i pozytywna.
Coupé décalé popularny styl współczesnej muzyki tanecznej pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej. Charakterystyczna dla niego jest dominująca sekcja rytmiczna i bas oraz motywy afrykańskie przy oszczędnych aranżacjach.

alain

ALAIN

Przygodę z tańcem rozpoczął w Kamerunie, będąc członkiem grupy tanecznej, z którą występował przez 4 lata. Taniec obecny był w jego życiu odkąd pamięta i zawsze daje mu dużą satysfakcję oraz pozwala naładować baterie.

W Polsce profesjonalne zajęcia afro prowadzi od 2009 roku w różnych szkołach tańca w Krakowie. Był instruktorem podczas dwóch edycji festiwalu Afrykamera w latach 2009 i 2010. W tym roku miał przyjemność prowadzić warsztaty podczas prestiżowego festiwalu „Kuduromania Winter Edition” I “ Kuduromania Summer Edition” w Warszawie, obok najlepszych tancerzy modern afro z różnych zakątków świata. Ponadto jest jednym z organizatorów warsztatów oraz cyklicznych imprez w rytmach afrobeat, pod szyldem Tropical Night w Krakowie. Z chęcią występuje także na różnych warsztatach oraz imprezach o tematyce afrykańskiej w całej Polsce, na które jest zapraszany. Jego style to, począwszy od tradycyjnych takich jak ndombolo, bikutsi, po bardziej nowoczesne i obecnie popularne jak azonto, coupé décalé oraz wiele innych.

DANCEHALL Z BOGUNIĄ

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
26 sierpnia 2017

WTOREK
20:00-21:00 DANCEHALL
GRUPA OTWARTA

ŚRODA
17:30-18:30 DANCEHALL PODSTAWY
DANCEHALL PODSTAWY

CZWARTEK
20:30-21:30 DANCEHALL
GRUPA OTWARTA

aniab22

ANIA BOGUNIA

Ania jest pełną ambicji młodą osobą, która rozpoczęła swoją karierę taneczną 6 lat temu. Jej upór i ciężka praca sprawiły, że w krótkim czasie zaczęła osiągać sukcesy początkowo w swojej rodzinnej miejscowości Cieszynie, a następnie w Krakowie. Od 2012 jej największą pasją stał się Dancehall. Ania szkoli się pod okiem najlepszych instruktorów z całego świata: Japonii, Jamajki, Norwegii, USA i oczywiście Polski. Pomimo swojego krótkiego stażu stała się już cenioną i rozpoznawalną w świecie tanecznym tancerką. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, między innymi występowała na deskach Teatru Ludowego, w ramach Festivalu Makesense oraz w programie Got To Dance. Na co dzień jest instruktorką w Centrum Sportu Irbis.

Pomiędzy treningami studiuje Farmację na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

REGGAETON Z HEIDI

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
25 sierpnia 2017

PONIEDZIAŁEK
19:30-20:30
GRUPA OTWARTA

WTOREK
19:00-20:00
GRUPA PODSTAWOWA/ŚREDNIOZAAWANSOWANA

heidi1

OLA GAJEWSKA (HEIDI)

Technika, praca nad ciałem, interpretacja muzyki, profesjonalizm, indywidualne podejście do kursanta i przede wszystkim dobra zabawa – to wszystko znajdziecie na zajęciach Heidi. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca 28współczesnego i jazzu, będąc członkiem krakowskiego Zespołu Tańca Współczesnego PULS, później rozwijała się w kierunku salsy i reggaetonu. Ciągle doskonali swoje umiejętności taneczne i pedagogiczne biorąc czynny udział w licznych festiwalach i kongresach w Europie. Jako instruktorka i animatorka taneczna współpracowała z licznymi szkołami tańca nie tylko w Polsce, ale również w Hiszpanii i Portugalii, co pozwoliło połączyć jej dwie największe pasje – taniec i podróże. Na co dzień otwarta, wiecznie uśmiechnięta i nieustannie pracująca nad sobą; w tańcu pełna wdzięku i kobiecości.

HIP-HOP Z MIKOŁAJEM

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
23 sierpnia 2017

CZWARTEK 19:30-20:30
GRUPA ZAAWANSOWANA


HIP-HOP

Taniec hip-hop należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów: old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i hip-hop freestyle. Korzysta on także z technik charakterystycznych dla lockingu, poppingu i funku. Taniec hip-hop stwarza okazję tańczącym do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości. Jest wykonywany najczęściej przy dźwiękach muzyki hip-hopowej.

mstrzyz_002

MIKOŁAJ STRZYŻ

Mikołaj tańczy już 14 lat, choreografem jestem od lat 6. Początkowo tanecznie zainteresowany modern’em, z czasem to hip-hop skradł jego serce dzięki show „American Best Dance”. Był finalistą 8 edycji YOU CAN DANCE po prostu tańcz w 2016 roku.

Szkolił się pod okiem wielu znanych tancerzy i choreografów takich jak : Maniek, Giacarlo Solinas, Kris , Paolo Aloise, Bam Martin, Ysabelle Capitule, NappyTabs, Anthony Lee, Lyle Beniga , Lando Wilkins. 
Występował na scenie z ONYXAMI w Katowicach 2018, legendami amerykańskiego Rapu oraz jako support przed DJ PREMIERE, legendą amerykańskiego Dj’ingu, Wrocław 2018.

Osiągnięcia:

– we Włoszech 3 lata pod rząd obronił tytułu w kategorii solo na ogólnopolskich zawodach
– wygrał 2 stypendia na Napoli HipHop Festiwal w 2012
– założył 2 zespoły: Raptors Crew i KLIKA, z którymi stanął nie raz na podium na ogólnopolskich zawodach.

Co ceni sobie najbardziej wśród tancerzy? Zaangażowanie na sali, ciężką pracę oraz cierpliwość!!

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY Z KAROLEM

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
22 sierpnia 2017

ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE
GRUPA ŚREDNIOZAAWANSOWANA

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Taniec współczesny jest gatunkiem tańca scenicznego, który powstał w połowie XX wieku i od tego czasu stał się jednym z dominujących gatunków na całym świecie, o szczególnej popularności w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Chociaż początkowo bazował na tańcu klasycznym, z czasem czerpał i wchłaniał wiele elementów z innych styli tanecznych. Obecnie pod względem technicznym gatunek ten łączy kontrolowaną pracę nóg typową dla tańca klasycznego z silną pracą korpusu jako centrum ciała. Korzysta ze spięcia i rozluźnienia, pracy z podłogą, upadania i wstawania oraz improwizacji. Często spotykane są nieprzewidywalne zmiany rytmu, prędkości i kierunku działania. Znacząco czerpie z starszych kultur tanecznych m.in. afrykańskich, japońskich, a także folkloru europejskiego.

 

dsc_6285

KAROL MIĘKINA

Tancerz, aktor, choreograf oraz pedagog tańca.

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Występował na wielu festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Rosji, Brazylii, Norwegii, Białorusi, Serbii, Czechach.

Grał i tańczył w spektaklach tworzonych przez takich artystów jak: Ohad Naharin, Ewa Wycichowska, Jacek Łumiński, Jo Strømgren, Jan Peszek, Caroline Finn, Adolf Weltschek, Joseph Alter, Izadora Weiss, Cezary Tomaszewski, Janusz Skubaczkowski, Antony McDonald, Ole Martin Meland, Kaya Kołodziejczyk, Aleksander Kopański, Eryk Makohon, Wojciech Kościelniak, Michał Kotański, Paulina Wycichowska, Anna Rokita, Piotr Skalski oraz Włodzimierz Nurkowski.

Były tancerz Polskiego Teatru Tańca – baletu poznańskiego oraz Bałtyckiego Teatru Tańca – Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Obecnie współpracuje z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, z Teatrem Bagatela, Teatrem Groteska, Teatrem Hothaus
w Krakowie oraz Operą Krakowską.

W karierze choreograficznej wyróżnić można jego dwa autorskie spektakle: „public space” oraz „Homo religiosus”, które prezentowane były na wielu festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce.

W 2014 roku został laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

BREAKDANCE Z KAROLEM

POSTED BY   Ewa Stefańczyk
19 sierpnia 2017

ŚRODA
20:30-21:30
GRUPA OTWARTA

16864387_1481394598569728_2302187747332655107_n

KAROL „FRESH KID” ŚLIWA

Bboy Karol „Fresh Kid” Śliwa ma 23 lata i pochodzi z Jasła, gdzie ok. 2009 roku zaczęła się jego podróż taneczna. Zaczynał ucząc się od starszych kolegów, którzy zaszczepili w nim zajawkę tak mocną, że pomimo wielu kontuzji i późniejszego rozpadu ekipy, wytrwale doskonalił swoje umiejętności. Od 4 lat mieszka w Krakowie gdzie tańczy i studiuje Budownictwo na Politechnice.

Uczestniczył w wielu warsztatach z jednymi z najlepszych tancerzy ze świata i Polski (m. in. Poe One, Casper, Thesis, Reveal, Ayumi, Yan, Xisco, mr. Wiggles, Polskee Flavour, Temps, Skunk , Polssky, Kostek, Kuzya, Zolsky, Lil Zoo, Victor, Beatmaster T, Float, Kyoka, Majid, Loose Joint, Cloud, Storm, Winy, Kid David, Narumi, C-Mack itd.).

Aktywnie uczestniczy w ogólnopolskich zawodach z sukcesami na podium. Na koncie ma również wiele pokazów tych ulicznych jak i przed kilkutysięczną publiką (w tym pokazy na Tauron Arenie w Krakowie oraz w Kopalni Soli w Wieliczce).

Nie ogranicza się tanecznie i próbuje swoich sił również w innych stylach (m. in. hip hop, jazz, house). W tańcu największy nacisk kładzie na styl i muzykalność. Na jego zajęciach poznać fundamenty tego stylu tańca oraz spróbujecie wykreować swój własny styl na ich bazie. Zajęcia są dedykowane dla osób początkujących tanecznie jak i doświadczonych w innych stylach tańca.